حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

[gtranslate]
مقالات بازار آهن آلات

نحوه تشخیص تیرآهن هاش همراه با اطلاعات فنی

در خرید تیرآهن باید توان به خوبی انواع آن را از یکدیگر تشخیص داد. برای تشخیص تیرآهن هاش لازم است در مورد وزن، طول، ساختار و شکل ظاهری آن و حتی جان و بال تیرآهن اطلاعات کافی داشته باشد تا بتوان به خوبی تیرآهن هاش را از دیگر تیرآهن‌ها تشخیص داد. علاوه بر این توجه به آرم حک شده شرکت تولید‌کننده بر روی بال‌ها می‌تواند راه‌گشای شما در تشخیص تیرآهن با کیفیت هاش باشد. در این مقاله سعی داریم تمامی این نکات را با دقت بررسی کنیم تا شما بتوانید خریدی مطمئن را تجربه کنید. با ما همراه باشید.

تیرآهن هاش یا تیرآهن بال پهن؟

تیرآهن هاش، همانطور که از نام آن پیداست، به شکل “H” (حرف انگلیسی) است. این تیرآهن‌ها دارای بال‌های عریض‌تر می‌باشند، که همین ویژگی باعث شده بسیاری این محصول را با نام تیرآهن بال پهن نیز نام ببرند. پس در هنگام خرید فرقی ندارد از کدام اسم استفاده کنید.

برای تشخیص تیرآهن هاش به چه نکاتی باید توجه داشت؟

ظاهر ساختاری تیرآهن هاش

اگر از نمای بالا به تیرآهن هاش نگاه کنید فضای آن را می‌توانید به صورت یک مربع متصور شوید. در صورتی که تیرآهن I نمایی از یک مستطیل کشیده به شما نشان می‌دهد. علاوه بر این قسمت‌های مقطع تیرآهن هاش به صورت عمود و مستقیم بر یکدیگر هستند در صورتی که تیرآهن‌های دیگر در سطح مقطع خود خمیده هستند و زاویه‌ای نرم در قسمت تقاطع بال و جان وجود دارد.

وزن تیرآهن هاش

برای تشخیص درست تیرآهن هاش از انواع دیگر تیرآهن‌ها لازم است به وزن آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. میانگین وزن تیرهای هاش بیشتر از تیرهای I است، به این بدان معناست که تیرآهن های هاش می‌توانند نیروی بیشتری را در کاربردهای خاص تحمل کنند.

طول تیرآهن هاش

سایز تیرآهن برای تشخیص نوع تیرآهن بسیار مهم است. تیرآهن‌ هاش را می‌توان برای سازه‌هایی دارای طول تا 100 متر نیز استفاده کرد.

جان تیرآهن هاش

اگر به دقت به تیراهن هاش نگاه کنید و آن را با دیگر تیرآهن‌ها مقایسه کنید خواهد دید که تیرآهن هاش دارای جان ضخیم‌تری نسبت به دیگر انواع تیرآهن است. جان مرکزی ضخیم‌تر تیرهای هاش به این معنی است که کمی قوی‌تر از تیرهای I هستند.

اطلاعات فنی تیرآهن هاش

مرغوب‌ترین نوع تیرآهن هاش تولید شده در ایران تیرآهن هاش شرکت ذوب‌آهن است که در سه وزن سبک، متوسط و سنگین تولید می‌گردد. لذا لازم است به دقت در مورد اطلاعات فنی این محصول مطلع بود تا بتوان در خرید این محصول اصولی‌تر عمل کرد و محصول اصل را خریداری کنید. برای تشخیص تیرآهن هاش، شما می‌توانید به جدل اطلاعات فنی این محصول که در زیر آورده شده است مراجعه نمایید.

تیرآهن بال پهن متوسط

تیر‌آهن‌های گرم نوردیده بال پهن موازی با وزن متوسط (I-5) در شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان بر اساس استاندارد ملی ایران ISIRI ۱۴۴۸۴ و مطابق با IPB و استانداردهای DIN۱۰۲۵-۲ در ابعاد، جرم و مقادیر ایستایی ، EN۱۰۰۳۴ در رواداری‌ها ، EN۱۰۰۲۵-۲ در مشخصات فنی، به شرح زیر تولید می‌گردند:

تیرآهن هاش

تیرآهن بال پهن سبک

تیر‌آهن‌های گرم نوردیده بال پهن موازی با وزن سبک (I-4) شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۱۳۷۸۱ ISIRI و مطابق با IPBL و با استانداردهای DIN۱۰۲۵-۳ در ابعاد، جرم و مقادیر ایستایی ، EN۱۰۰۳۴ در رواداری‌ها، EN۱۰۰۲۵-۲ در مشخصات فنی، به شرح زیر تولید می‌گردند:

تیرآهن هاش

کارخانه‌ تولید‌کننده تیرآهن هاش

کارخانجات تولید تیرآهن در ایران، از حروف اختصاری استفاده می‌کنند که در روی قسمت بال تیرآهن حک می‌شود و نمادی از اصالت محصول را به خریداران عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای تشخیص تیرآهن هاش، به حروف اختصاری ESCO که نماد گروه تولیدی ذوب‌آهن اصفهان است توجه کنید. اگر این نماد بر روی بال‌های تیرآهن هاش حک شده باشد، می‌توانید اصالت کالا را تشخیص دهید. شرکت حدید فولاد ایرسا ارائه‌دهنده تیرآهن هاش شرکت ذوب‌آهن می‌باشد که شما می‌توانید برای خرید تیرآهن هاش با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربرد میلگرد 28 و ویژگی‌های آن

میلگرد 28 از آن دسته مقاطع فولادی است که در کارهای ساختمانی کاربرد زیادی دارد.

کاربرد تیرآهن 24 در ساختمان سازی و صنایع

هر کسی که در صنعت فولاد کار می‌کند می‌داند که هرچه سایز تیرآهن افزایش پیدا

آشنایی با میلگرد 25 و کاربردهای آن

آرماتور یا میلگرد 25 یکی از پرکاربردترین مصالح یک سازه فولادی در پروژه‌های ساختمانی می‌باشد.