حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

[gtranslate]
اخبار بازار آهن آلات

آرامش در بازار آهن و فولاد جهانی

براساس بررسی‌های صورت گرفته توسط حدید فولاد ایرسا در بازار آهن و فولاد جهانی، به دلیل افت تقاضا برای ذغال سنگ، قیمت این محصول تعدیل کمی را پشت سر گذاشته است، همچنین به دلیل انتظار کاهش قیمت این محصول، تقاضا برای محموله‌های قراضه فولادی افت کرده است و باعث ثبات در این بازار شده است

در عرصه بین‌المللی نیز شاهد تغییر قیمت و تعدیل بازار ذغال سنگ بودیم، طبق گزارش نشریه پلتس، تقاضای ذغال سنگ برای سه ماه سوم امسال کاهش داشته است. افت تقاضا باعث رکود قیمت فروش در ایالات متحده شده و به دلیل کاهش قیمت ذغال سنگ در معاملات  فیوچرز، قیمت ذغال سنگ متالوژیک اقیانوس اطلس  افزایش محسوسی نداشته است.

در ترکیه نیز به دلیل متوقف شدن معاملات، بازار قراضه آهن به ثبات نسبی رسیده است، این ثبات به دلیل کاهش قیمت این محصول و انتظار فولادسازان برای نرخ نزولی قیمت رخ داده است.

در بزریل نیز، این بازار دست خوش تغییر بوده است و سود معامله گران قراضه افت کرده است، انتظار می‌رود تولیدکنندگان فولاد به دلیل کاهش سود، قیمت خرید را کاهش دهند.

آرامش در بازار آهن و فولاد جهانی

برخلاف سایز بازارهای بین‌المللی ذکر شده، بازار آهن و فولاد چین به دلیل بهبود تقاضا با رشد چشمگیری روبرو است، به گونه‌ای که رکورد تولید چدن در ماه آوریل شکسته شد. پیش‌بینی می‌شود که میزان تولید در ماه می، با افزایش قابل توجه روبرو شود.

در کشور چین به دلیل موفقیت این کشور در مهار ویروس کرونا، تولید و فروش در صنعت فولاد با موانع کمتری روبرو شده و باعث رشد چشمگیر عرضه و تقاضا شده است که با توجه به افت بازار جهانی در دیگر کشورها، سبب ثبت رکوردهای تولیدی در بخشهای مختلف عرصه فولاد چین خواهد شد.

همچنین در اخبار منتشر شده، خبرها حاکی از آن است که شرکت فولاد داینامیک آمریکا قصد خرید شرکت روکای مکزیک را داشته تا قسمتی از نیازهای خود را به زیرساخت اولیه فولادسازی از بین ببرد. آمارها نشان می‌دهد صادرات شرکت روکا در سال، به  575 هزار تن قراضه می‌رسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشکلات تولیدکنندگان در صنعت فولاد

طبق بررسی های به عمل آمده توسط تیم تحقیق و توسعه حدید فولاد ایرسا، ایران

افزایش تقاضا و قیمت سنگ آهن در سایه محدودیت عرضه در بازار

افزایش تقاضای تولید آهن در چین و کاهش عرضه سنگ آهن از طرف کشورهای برزیل،

سایه خود تحریمی بر سر فولادی‌ها

بر اساس گزارشات رسیده از تیم تحقیقات حدید فولاد ایرسا در حاشیه دوازدهمین همایش صنعت